catlando.pl

portal urodowy dla kobiet

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego to popularny produkt naturalny, który może leczyć wiele problemów skórnych. Jego właściwości antyseptyczne i przeciwgrzybicze sprawiają, że jest to doskonały wybór do stosowania na skórę. Chociaż jest bezpieczny do stosowania na skórze, należy pamiętać, że może powodować alergiczne kontaktowe zapalenie skóry u niektórych osób.

Posiada właściwości antyseptyczne i przeciwgrzybicze

Olejek z drzewa herbacianego od dawna jest stosowany jako środek antyseptyczny i przeciwzapalny. Olejek eteryczny z drzewa Melaleuca alternifolia jest naturalnym konserwantem stosowanym w wielu produktach farmaceutycznych i kosmetycznych. Jego właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwgrzybicze przypisuje się składowi chemicznemu, który składa się głównie z cyklicznych monoterpenów.

Olejek z drzewa herbacianego ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, ponieważ zaburza barierę przepuszczalności. Mechanizm ten jest podobny do innych środków dezynfekcyjnych działających na błonę, takich jak pochodne chlorheksydyny i fenolu. Australijski Instytut Badawczy Oleju z Drzewa Herbacianego znajduje się w Lismore w Nowej Południowej Walii.

Stosowany na skórę olejek z drzewa herbacianego jest skuteczny w leczeniu drobnych dolegliwości skórnych, takich jak egzema i trądzik. Jego właściwości przeciwzapalne i znieczulające sprawiają, że jest idealnym miejscowym leczeniem wielu powszechnych dolegliwości skórnych. Dodatkowo pomaga zmniejszyć blizny poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i niszczenie bakterii.

Olejek z drzewa herbacianego znajduje się w wielu produktach do pielęgnacji skóry i jest bezpieczny w użyciu, jeśli jest właściwie stosowany. Może być stosowany miejscowo na wysypki skórne, skaleczenia i oparzenia. Ma również właściwości przeciwgrzybicze i może być stosowany w leczeniu grzybicy stóp. Niektóre badania pokazują, że jest dwukrotnie skuteczniejszy niż placebo w łagodzeniu objawów grzybicy stóp, w tym związanego z nią bólu i pieczenia.

Naukowcy wykazali, że olejek z drzewa herbacianego hamuje oddychanie u E. coli i gronkowca. komórki złociste. Wydaje się, że jego działanie na bakterie jest związane z uszkodzeniem błon cytoplazmatycznych.

Może być stosowany jako środek do dezynfekcji rąk

Olejek z drzewa herbacianego znany jest ze swoich właściwości zwalczających zarazki i jest fantastycznym dodatkiem do środków dezynfekujących do rąk. Zabija bakterie odpowiedzialne za przeziębienie i grypę oraz zapobiega infekcjom skóry. Jest również skutecznym środkiem odstraszającym owady. Oprócz właściwości antybakteryjnych olejek z drzewa herbacianego zapobiega również rozwojowi niektórych bakterii odpowiedzialnych za stany zapalne skóry.

Właściwości antybakteryjne olejku z drzewa herbacianego sprawiają, że od lat jest popularny w środkach do dezynfekcji rąk. W przeciwieństwie do większości środków do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu, olejek z drzewa herbacianego ma również właściwości nawilżające. To świetna wiadomość dla osób z suchą skórą. Alkohol może podrażniać skórę i zmniejszać jej wilgotność. W połączeniu z aloesem i witaminą E olejek z drzewa herbacianego może koić i leczyć skórę.

Olejek z drzewa herbacianego jest skutecznym środkiem antyseptycznym, który zapobiega rozwojowi patogenów jamy ustnej w jamie ustnej. Ta korzyść może być szczególnie pomocna po leczeniu kanałowym, gdzie ryzyko infekcji bakteryjnej jest wysokie. Chociaż olejku z drzewa herbacianego nie należy przyjmować wewnętrznie, można go używać w płynie do dezynfekcji rąk lub rozprowadzać w całym domu.

Możesz zastosować olejek z drzewa herbacianego jako środek dezynfekujący do rąk, mieszając łyżkę stołową z łyżką oleju nośnikowego. To rozwiązanie można nakładać na dłonie przed wyjściem na zewnątrz, gdzie wejdziesz w kontakt z wieloma zarazkami. Możesz również zastosować go do ukąszeń owadów, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu się.

Jest bezpieczny w użyciu na skórze

Prawidłowo stosowany olejek z drzewa herbacianego jest produktem bezpiecznym do stosowania na skórę. Jednak zawsze należy go rozcieńczyć, aby zapobiec podrażnieniom. Nigdy nie należy nakładać na skórę więcej niż trzech kropli. Ponadto olejek z drzewa herbacianego może wywoływać uczucie pieczenia i nie powinien być stosowany „czysto” na wrażliwą skórę. Ponadto olejek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i nie należy go stosować w okresie ciąży lub laktacji. Jeśli nie masz pewności, czy olejek z drzewa herbacianego jest bezpieczny do stosowania na skórze, wykonaj test skórny i zapytaj lekarza.

Wykazano, że olejek z drzewa herbacianego jest skuteczny w gojeniu ran i zmniejszaniu obrzęku trądziku. Ponadto posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Oznacza to, że jest doskonałą alternatywą dla kremów leczniczych. Jego właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne przyspieszają gojenie się skóry. Co więcej, olejek z drzewa herbacianego pomaga spowolnić proces starzenia. Jeśli masz wrażliwą skórę, rozważ użycie rozcieńczonego olejku z drzewa herbacianego.

Olejek z drzewa herbacianego to naturalny ekstrakt roślinny pozyskiwany z liści Melaleuca alternifolia. Roślina ta ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwgrzybicze, co czyni ją doskonałym wyborem w leczeniu trądziku. Jego silne właściwości antybakteryjne pomagają również zwalczać inne infekcje, takie jak grzybica stóp i paznokci. Ponadto może być również stosowany w płynach do mycia twarzy i kremach nawilżających w celu poprawy kondycji skóry.

Może powodować alergiczne kontaktowe zapalenie skóry

Olejek z drzewa herbacianego ma silne działanie uczulające i wiadomo, że u niektórych osób powoduje alergiczne kontaktowe zapalenie skóry. W ostatnich latach stosowanie olejku z drzewa herbacianego stało się bardzo powszechne, ponieważ znajduje się on w wielu popularnych produktach. W niektórych przypadkach pozytywny wynik testu na limonen jako składnik olejku z drzewa herbacianego (TTO) wskazuje na alergię kontaktową na TTO.

Chociaż olejek z drzewa herbacianego jest bezpieczny do stosowania miejscowego, może powodować alergiczne kontaktowe zapalenie skóry u niektórych osób. Najlepiej rozcieńczyć olejek z drzewa herbacianego przed nałożeniem go na skórę. Objawy reakcji alergicznej na olejek z drzewa herbacianego mogą obejmować zapalenie skóry, swędzenie i pieczenie. W ciężkich przypadkach możesz nawet zapaść w śpiączkę i być zdezorientowanym. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, jeśli nie masz pewności, czy olejek z drzewa herbacianego jest bezpieczny do stosowania miejscowego.

Przed miejscowym nałożeniem olejku z drzewa herbacianego należy zawsze wykonać test płatkowy na małym skrawku skóry z olejkiem. Ogólnie rzecz biorąc, należy rozcieńczyć olejek z drzewa herbacianego do poziomu od jednego do pięciu procent. Ale jeśli twoja skóra jest bardzo wrażliwa, możesz chcieć ją bardziej rozcieńczyć.

Istnieje kilka badań, które wykazały, że olejek z drzewa herbacianego może powodować alergiczne kontaktowe zapalenie skóry u niektórych osób. Dwie z nich obejmowały pacjentów cierpiących na egzemę. Pomimo warunków klinicznych pacjenci ci stosowali kosmetyki na bazie olejku z drzewa herbacianego. Ponadto byli narażeni na standardowy panel alergenów, który obejmował metale, emulgatory do stosowania miejscowego i terpentyny.

Nie jest zalecany dla dzieci poniżej 12 roku życia

Skóra dzieci jest cienka, a ich wątroby niedojrzałe, co czyni je bardziej podatnymi na toksyczne działanie olejków eterycznych. Skutki działania olejku z drzewa herbacianego są niejasne, ale zbyt dużo może zaszkodzić. Zamiast tego wybierz słabszy olejek eteryczny, taki jak mięta zielona, ​​lawenda lub niebieski cyprys.

Jednak niektóre dowody sugerują, że olejek z drzewa herbacianego jest skuteczny w przypadku niektórych rodzajów infekcji. Stwierdzono, że zmniejsza swędzenie w przypadku grzybicy i drobnych czyraków. Olejek może również łagodzić stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej. Niemniej jednak nadal zaleca się, aby dzieci w wieku poniżej 12 lat nie były narażone na produkty z olejkiem z drzewa herbacianego.

Olejek z drzewa herbacianego to naturalny środek leczniczy, stosowany od wieków w leczeniu ran. Najlepiej rozcieńczyć olejem nośnikowym przed nałożeniem na ranę. Nakładaj miksturę na dotknięty obszar co 2 do 3 godzin. Ponadto bandaże należy nakładać, jeśli rana jest narażona na kontakt z ziemią lub zabawą na świeżym powietrzu.

Jest mniej skuteczny niż nadtlenek benzoilu

Prawda jest taka, że ​​olejek z drzewa herbacianego nie jest tak skuteczny jak nadtlenek benzoilu. Dzieje się tak, ponieważ olejek z drzewa herbacianego działa, wykorzystując swoje naturalne właściwości antybakteryjne, aby zabić bakterie powodujące trądzik. Natomiast nadtlenek benzoilu może podrażniać skórę. Praca trwa również dłużej.

Badania wykazały również, że olejek z drzewa herbacianego nie jest znacząco skuteczniejszy niż nadtlenek benzoilu na trądzik. Chociaż olejek z drzewa herbacianego może pomóc skórze skłonnej do trądziku, nie jest znacząco lepszy od nadtlenku benzoilu lub kwasu salicylowego, które są standardowymi składnikami w walce z trądzikiem.

Kolejną wadą olejku z drzewa herbacianego jest jego zapach, który może podrażniać skórę. W związku z tym należy zawsze nakładać go na dotknięte obszary za pomocą wacików. Należy jednak unikać mieszania olejku z drzewa herbacianego z nadtlenkiem benzoilu, ponieważ mogą one pogorszyć wrażliwość skóry.

Pomimo twierdzeń niektórych ekspertów internetowych, nie ma badań klinicznych wykazujących, że olejek z drzewa herbacianego jest skuteczniejszy niż nadtlenek benzoilu. Niemniej jednak działa dobrze dla wielu osób. W jednym z niedawnych przypadków kobieta w średnim wieku miała krwawą biegunkę, co skłoniło jej lekarza medycyny ratunkowej do skontaktowania się z Kontrolą Trucizn. Pacjentce podano dożylnie płyny i leki przeciwbólowe w celu złagodzenia objawów.

Olejek z drzewa herbacianego może powodować uczucie mrowienia. Dlatego należy koniecznie rozcieńczyć go olejem nośnikowym. Jeśli uczucie jest zbyt duże, przed użyciem skonsultuj się z dermatologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *