catlando.pl

portal urodowy dla kobiet

Termolifting na odmłodzenie skóry

Termolifting, czyli lifting bez skalpela to bezpieczny i mało inwazyjny zabieg. Pozwala w szybki i bezbolesny sposób ujędrnić i poprawić kondycję skóry. Termolifting pobudza wytwarzanie włókien kolagenowych i elastynowych, wygładza skórę oraz wyrównuje jej koloryt. Metoda ta stanowi doskonałą alternatywę dla chirurgii plastycznej.

Na czym polega termilifting?

Termolifting to zabieg, który wykorzystuje fale radiowe lub światło podczerwone  w celu podniesienia temperatury w skórze właściwej. W ten sposób włókna kolagenowe, naturalnie w niej występujące, kurczą się i napinają, a skutkiem tego zabiegu jest gładka i napięta skóra. W trakcie zabiegu fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu, zostają pobudzone do pracy, dzięki czemu następuje naturalna odnowa naszej skóry. Termolifting może być przeprowadzany nie tylko na twarzy, ale także w obrębie pośladków, brzucha, ud czy piersi. Zaletami zabiegu jest bezinwazyjność, bezbolesność, zabieg można wykonywać całorocznie. Wiele gabinetów oferuje na koniec zabiegu aplikację serum lub maseczki z witaminą C, która wspomaga syntezę kolagenu. Efektem ubocznym termoliftingu może być zaczerwienienie skóry utrzymujące się do kilku godzin. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są od razu, na pełną regenerację skóry trzeba poczekać jednak kilka miesięcy.

Efekty termoliftingu

Pierwsze rezultaty w postaci napięcia i zagęszczenia skóry oraz wygładzenia zmarszczek widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak, by uzyskać trwałe efekty, należy wykonać od 6 do 12 zabiegów w tygodniowych odstępach czasowych. Zabiegiem możemy uzyskać następujące efekty:

– redukcję zmarszczek okolic oczu, ust oraz bruzd nosowo-wargowych
– ujędrnienie i odmłodzenie skóry
– poprawę napięcia skóry
– lifting, stonowanie oraz ujędrnienie mięśni
– poprawę owalu twarzy
– redukcję ,,chomików” oraz ,,drugiego podbródka”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *