catlando.pl

portal urodowy dla kobiet

Serum do twarzy – co warto wiedzieć oraz jak podejść do wyboru?

Serum do twarzy to prawdziwy Rolls-Royce wśród kosmetyków. Stanowi ono produkt z „najwyższej sklepowej półki”. Od zwykłego kremu odróżnia je nieporównywalnie większa siła i idąca w parze skuteczność.

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się serum do twarzy. Przeanalizujemy, jak działa na skórę oraz podpowiemy, jak wybrać najlepsze. Na koniec wskażemy jak je stosować oraz z jakimi innymi kosmetykami go używać, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Jeśli więc sprawy pielęgnacji budzą w Was ciekawość, a my zdobyłyśmy Wasze zainteresowanie, to z przyjemnością zapraszamy do lektury niniejszego tekstu!

Co to jest serum do twarzy?

Jak już we wstępie napomknęłyśmy, serum do twarzy to kosmetyk charakteryzujący się wysokimi stężeniami składników aktywnych, jak choćby witamin, antyoksydantów czy kwasów. W rezultacie jego działanie jest znacznie silniejsze od zwykłego kremu do twarzy. Intensyfikuje więc efekt całej pielęgnacji.

Serum do twarzy i krem różnicuje także to, że to pierwsze ma lżejszą, żelową lub wodnistą konsystencję. Dzięki temu jest lepiej wchłaniane, a co za tym idzie, skuteczniej dostarcza składniki odżywcze. Innymi słowy, zawarte w nim składniki aktywne, działają w głębszych warstwach skóry, niż w przypadku zwykłego kremu.

Jak wysokiej jakości serum do twarzy wpływa na skórę?

Dzięki swoim wysokim stężeniom i dużej przyswajalności, zawarte w serum składniki aktywne znacząco poprawiają kondycję skóry: nawilżają i odmładzają ją, zmniejszają jej wiotkość, przyczyniają się do zniwelowania bruzd, zmniejszają ilość i widoczność zmarszczek. Pomaga ponadto w poprawie kolorytu skóry i redukcji przebarwień. Z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć można, że stosowanie wspomnianego kosmetyku da nam znacznie lepsze rezultaty, niż w przypadku zwykłego kremu.

Jak wybrać najlepsze serum do twarzy?

Jakie serum do twarzy? Decydując się na zakup serum do twarzy, warto wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby. Sera te mogą być przeznaczone do różnych rodzajów skóry i działać na różne problemy, jednak nie zawsze jest łatwo trafić na odpowiedni produkt.

Aby uniknąć ryzyka kupna nieodpowiedniego kosmetyku, lepiej postawić na wysokiej jakości serum, które odpowiada na potrzeby różnych rodzajów skóry, oraz które zapewni efekty kilku różnych kosmetyków jednocześnie. Warto szukać kosmetyku, który podsiada możliwie dużo składników aktywnych, w jak największych zalecanych stężeniach.

Najlepsze serum do twarzy – przykład

Dobrym przykładem wysokiej jakości serum do twarzy jest Divine Secret Serum marki Samarité. Zdecydowałyśmy się na zaprezentowanie w artykule tego kosmetyku nie bez powodu.

Przede wszystkim zaspokaja on potrzeby każdego rodzaju skóry: od suchej, poprzez wrażliwą, na mieszanej kończąc. Posiada aż 61 składników aktywnych w najwyższych zalecanych stężeniach.

Spełnia także rolę trzech serów w jednym:

  • serum z witaminą C,
  • serum peptydowego,
  • serum z kwasami hialuronowymi.

Serum do twarzy z witaminą C

Serum do twarzy z witaminą C to dobry wybór dla poprawy kondycji skóry. Witamina C jest silnym antyoksydantem, który pomaga w redukcji zmarszczek oraz zwiększa jędrność skóry. Kosmetyk pomaga również w redukcji przebarwień, poprawie kolorytu i wzmocnieniu jej bariery ochronnej.

Serum nawilżające do twarzy

Serum nawilżające do twarzy jest dobrym wyborem dla osób, które mają suchą skórę. Zawiera ono składniki, które poprawiają nawilżenie skóry, zmniejszają uczucie ściągnięcia i łagodzą podrażnienia. Posiada również substancje aktywne, które pomagają w poprawie elastyczności i sprężystości. 100% badanych potwierdziło, że przytoczone już w tym artykule Divine Secret Serum nawilża skórę intensywnie i długotrwale.

Jak stosować serum do twarzy

Na pytanie, jak stosować serum do twarzy odpowiemy na przykładzie wspomnianego już Divine Secret Serum marki Samarité. Przed każdorazowym użyciem należy wstrząsnąć preparatem. Następnie, jedną dozę pipety rozprowadzamy na oczyszczonej skórze twarzy. Zabieg powtarzamy rano i wieczorem przez co najmniej 28 dni. Kosmetyk stosować można zarówno jako samodzielny preparat przeciwstarzeniowy, jak i w zestawieniu z kremem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *