catlando.pl

portal urodowy dla kobiet

Jura – co to za marka ekspresów? Jaki model dla początkujących?

Jura to jedna z firm znanych z produkcji automatycznych ekspresów ciśnieniowych do kawy. Urządzania Jura cieszą się dużą popularnością w domach i w biurach na całym świecie. Czym różnią się od innych, na co zwrócić uwagę? Czas poznać bliżej tę markę!

Szybkie rozeznanie się w cenach sprzętu pozwoli uświadomić sobie, że Jura to marka z segmentu premium. Ceny urządzeń zaczynają się od około 4000 zł, natomiast bardziej zaawansowane modele kosztują ponad 10 000 zł. Czy rzeczywiście ekspresy Jura są warte takich pieniędzy? Użytkownicy podkreślają, że tak!

Czym wyróżniają się ekspresy ciśnieniowe Jura?

Urządzenia Jura już na pierwszy rzut oka różnią od konkurencyjnych wyrobów. Firma kładzie duży nacisk na elegancki design oraz jakość wykonania. Właśnie dlatego w katalogu produktów nie znajdzie się modeli budżetowych. Staranne wykończenie i zastosowanie materiałów najwyższej jakości sprawia, że ekspresy Jura nie tylko wyglądają świetnie, ale też są bardziej trwałe i wytrzymałe. Kupując ekspres tej marki, stawia się na niezawodność. Jest to zatem inwestycja na długie lata. W każdym ekspresie Jura zamontowany jest stalowy młynek żarnowy. Dłuższa żywotność to także zasługa skutecznego systemu czyszczenia i odkamieniania. W ekspresach Jura proces jest zautomatyzowany, a za pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń odpowiadają specjalne, rozpuszczalne tabletki.

Wyróżnikiem Jura jest także serwis door-to-door. W przypadku jakichkolwiek problemów z działaniem ekspresu, nie trzeba martwić się o konieczność samodzielnego dostarczenia go do serwisu. Po zgłoszeniu, wystarczy oczekiwać na przybycie technika do domu albo do biura.

Jaki ekspres Jura dla początkujących?

Nie ma większego znaczenia, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z ekspresami ciśnieniowymi, czy kupujesz kolejny model. Na najwyższą jakość zasługuje każdy, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby od razu sięgnąć po nowoczesny, zaawansowany model, który dodatkowo będzie ozdobą kuchni – a te wszystkie cechy opisują przecież ekspresy ciśnieniowe Jura.

Szukając właściwego sprzętu, należy się jednak zastanowić nad tym, ile osób będzie z niego korzystać i jak często. Do użytku domowego mogą sprawdzić się modele z niewielkim zbiornikiem na wodę. W przypadku małego biura, lepiej sięgnąć po te pojemniejsze, żeby nie trzeba było często dolewać wody. Podobnie wygląda kwestia wielkości zbiornika na ziarna – im więcej osób będzie korzystać, tym częściej trzeba będzie uzupełniać go uzupełniać.

Wśród ekspresów tylko do użytku domowego ceniony jest na przykład model JURA ENA8.

Natomiast dysponując nieco większym budżetem, warto sięgnąć po Ekspres ciśnieniowy JURA E8 Piano. Jeśli szukasz najtańszego obecnie ekspresu, wybierz JURA E4 Piano White.

Warto zaznaczyć, że wymienione modele współpracują z aplikacją mobilną, dzięki czemu można sterować ekspresem za pomocą smartfona.

Ciekawe fakty na temat firmy Jura

Chcesz wiedzieć więcej o producencie tych niezwykłych ekspresów? Poznaj najciekawsze fakty!

  • Firma pochodzi ze Szwajcarii, jej główna siedziba znajduje się w Niederbuchsiten w kantonie Solothurn.
  • W 2006 roku w głównej siedzibie otwarto centrum dla zwiedzających pod nazwą JURAworld of Coffee.
  • Ambasadorem firmy jest Roger Federer – jeden z najlepszych tenisistów na świecie.
  • Firma rozpoczęła swoją działalność już w 1931 roku, jednak początkowo produkowała inne urządzenia niż ekspresy automatyczne. Bardzo długo najważniejszym produktem Jura były… żelazka do ubrań, dziś już nieprodukowane.
  • Ekspresy Jura dostępne są na całym świecie – nie tylko w Europie, ale też w USA czy w krajach azjatyckich.

Ekspresy Jura w sklepie MediaMarkt cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zbierają również świetne recenzje użytkowników, którzy wysoko oceniają komfort przygotowywania kawy za pomocą ekspresów tej marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *